Donderdag 15 september 2011 is de Dag van de Scheiding. Op deze dag kan iedereen die vragen heeft over scheiding voor een eerste advies terecht bij de specialisten op echtscheidingsgebied. De Dag van de Scheiding is een initiatief van de vereniging van Familierecht Advocaten en Scheidingsmediators (vFAS), en wordt voor de tweede keer georganiseerd.
De vFAS wil met deze dag landelijk aandacht vragen voor de noodzaak van een deskundige begeleiding van scheidingen. De organisatoren willen ook dat er een brede maatschappelijke discussie ontstaat over de gevolgen van scheiden.
Agnes van Wieren, familierechtadvocaat en mediator bij Banning Advocaten in Den Bosch is een van de advocaten die betrokken is bij de dag. ‘Echtscheiding is iets waar veel mensen vroeger of later mee te maken krijgen. Het zit verweven in onze maatschappij. Het is belangrijk dat er een moment is dat mensen vrijblijvend advies hierover kunnen inwinnen. Dat kan op De Dag van de Scheiding.’
De dag is in eerste instantie bedoeld voor mensen die zich afvragen of hun relatie nog goed loopt en die willen weten wat een scheiding zou betekenen. ‘Veel mensen hebben geen idee wat voor gevolgen een scheiding voor ze heeft en hoe ze het kunnen aanpakken. Ze weten dat de situatie waarin ze zitten niet goed is, maar ze zijn bang voor wat er gebeurt als ze daadwerkelijk een scheiding aanvragen. Op De Dag van de Scheiding kunnen we deze mensen vertellen wat we voor ze kunnen regelen en waar ze rekening mee moeten houden,’ zegt Van Wieren.
De datum 15 september is niet zomaar gekozen: de allereerste echtscheiding in Nederland werd op 15 september 1796 uitgesproken. Het echtpaar Wilhelmus Meers en Agatha Lenaerts maakte als eerste gebruik van de nieuwe mogelijkheid tot echtscheiding die in de burgerlijke wetgeving werd opgenomen. Mevrouw althans, die van haar man af wilde... want meneer kwam niet opdagen. Toch werd in 1796 hun scheidingsakte ingeschreven bij de Burgerlijke Stand.
Op de Dag van de Scheiding kunt u bij diverse kantoren van vFAS-advocaten terecht om vrijblijvend uw eerste vragen over echtscheiding te stellen en informatie mee te nemen. Heeft u liever telefonisch contact met een scheidingsprofessional? Dat kan ook. U kunt op 15 september de hele dag bellen naar telefoonnummer 0800-4050603. Deskundige familierechtadvocaten en scheidingsmediators zitten van 09.00 uur tot 17.00 uur klaar om uw vragen te beantwoorden.
Advocaat en mediator Agnes van Wieren heeft nog een tip voor mensen die gebruik willen maken van De Dag van de Scheiding: ‘Als je getrouwd bent onder huwelijkse voorwaarden, zorg dan dat je kunt laten zien wat daar precies in staat, want er zijn veel verschillen en er is vaak veel onduidelijkheid over de daadwerkelijke inhoud en de gevolgen daarvan in de praktijk.’
De meeste Hoefnagels Scheidingsbemiddelaars die op deze website vermeld staan, zijn aangesloten bij de vFAS. Dus als u een mediator wilt raadplegen die èn lid is van de vFAS èn Hoefnagels Scheidingsbemiddelaar is, dan kunt u bij hen terecht. Dat kan op 15 september de hele dag. Ook daarna kunt u nog met hen bellen voor een gratis oriënterend gesprek over het regelen van uw scheiding via 0800 – 88 99 000.